Výborný výsledek na světové gymnaziádě

Od 22-27.4.2022 se koná světová gymnaziáda na Štrbském plese. 24.4. 2022 se konal hlavní závod. Dívky za školu běží v šestičlenném družstvu 3km a kluci 5km. Výborně si vedl mezi Maročany, Brity, a dalšími národnostmi Daniel Dočkal, který ukázkově spolupracoval s Francouzem, kterému jen těsně podlehl ve finiši. 9. místo a ztráta pouhých 30s na vítěze je jedním z historicky nejlepších umístění všech dob. Startovalo přes sedmdesát závodníků. Za ním jako druhý nejlepší ze školního družstva doběhl na 40. místě Adam Jirků. V součtu čtyř nejlepších umístění se družstvo umístilo na pěkném osmém místě. V kategorii dívek ukázala Karolína Šípková výbornou aktuální formu a dofinišovala ve stejném čase s francouzskou na krásném 19. místě (18). I toto umístění je jedno z nejlepších v historii soutěže. Družstvo dívek obsadilo celkové sedmé místo. Gratulujeme našim atletům a těšíme se na letní sezónu.

O stejném víkendu pak Karolína Slámová na Kladně vylepšila krajský rekord v hodu kladivem dorostenek na 50,15m.

Dívky:CompetitionId=582&DisciplineListId=22079&DisciplineCode=6&Day=&Code=RES