Výborné vystoupení na MČR

V sobotu 27.11. se ve Valašském Meziříčí uskutečnilo MČR v přespolním běhu juniorů a dospělých. Daniel Dočkal teprve prvním rokem dorostenec se postavil na trať s muži mílaři, kteří běželi čtyřkilometrovou trať. Trať byla extrémně těžká blátivá se samými zatáčkami. Mezi naší dospělou mílařskou špičkou se neztratil a v padesátičlenném poli se dobře orientoval. Výsledné čtrnácté místo bylo nad očekáváním. Ztráta na osmé místo činila pouhých deset vteřin a vítěz Danovi nadělil pouze necelých čtyřicet vteřin.

Hned po závodě ještě finišoval ve smíšené štafetě 4x1km( Stoklasová, Šípková, Jirků, Dočkal), V oslabené sestavě (z důvodu nemoci Kateřiny Buškové) se neztratili mezi krajskými štafetami a porazili štafetu Zlínského kraje, kousek za Prahou a Karlovarským krajem. Byla to jediná, za to však úspěšná reprezentace našeho kraje a oddílu. Výsledky: https://online.atletika.cz/vysledky/46980/8002

Zleva: Dan Dočkal, Adam Jirků, Zuzka Stoklasová, Kara Šípková

P.S.: Šípková, Dočkal, Jirků by měli v dubnu běžet na Světové gymnáziádě, která se bude konat v dubnu 2022 na Slovensku. Budeme jim držet pěsti.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.