566 616 991
776 046260
dubki@centrum.cz

Úspěchy ke konci září

Na MČR žactva v atletice se Kevin Vollebregt ve skoku vysokém proskákal na 10. místo výkonem 172cm. Petr Hubáček nejdelší pokus v oštěpu poslal mimo výseč a také skončil desátý. Výborně si počínala štafeta ve složení: Kabuďa, Vollebregt, Malaska, Hubáček, jako jediná štafeta z celého našeho kraje se nominovala na toto mistrovství a zaběhla na 4x300m osobní (oddílový) rekord a výsledný čas 2:40 stačil na patnácté místo.

Týden na to se naši svěřenci zúčastnily Moravských vícebojů a všichni se dostali na stupně vítězů. První dvě místa v sedmiboji dorostenců opanovali Kevin Vollebregt a Petr Hubáček. V kategorii dorostenek byla třetí Karolína Halvová a v žactvu na stejném místě Ester Hudáková. Za zmínku stojí osobní rekord v oštěpu Petra Hubáčka 51,40 (poprvé za 50 na MČR by to bylo čtvrté místo) a vítězství i v běhu na 1000m za 2:55. Dvě vítězství si odnesl i Kevin. Ve výšce a především ve vrhu koulí, kde převrhl 12 metrů.

Fotky moravské víceboje:

Ve stejný den Dan Dočkal hostoval v družstvu juniorů v Plzni, kde po závodě na 800m běžel především výborně 3km/př. Poprvé pod 10min při svém druhém startu. Pomohl družstvu k celkovému druhému místu. Den poté ještě běžel s Adamem Jirků MČRJ v běhu na 10000m v Běchovicích. Oba si na této trati počínali skvěle a běželi podstatně rychleji než loni. 5.místo obsadil Dan a 8. místo vybojoval Adam.

Ve stejný den v Olomouci hostovali za Olomouc Matouš Němec na MČR družstev dorostu s Liborem Jedličkou. Vítězství v hodu kladivem a významné body z oštěpu a disku Matouše Němce pomohly ke stříbrné medaili.

Ještě před všemi těmito závody, o kterých jsme psali, si mladší žactvo zazávodilo v Pacově.