Naši atleti součástí úspěšného družstva a další

Naši atleti, kteří studují obor atletika na našem gymnáziu byli platnou součástí úspěšného družstva. 7 atletů,atletek a tři biatlonisté. Dne 8.5.2022 se konalo republikové finále Juniorského maratonu v Praze. Naše desetičlenné družstvo: Daniel Dočkal, Lukáš Chrást, Karolína Šípková, Adam Jirků, Katka Bušková, Jakub Doležal, Adéla Horákovská, Jonáš Mareček, Marek Ambrož, David Eliáš běželo velice dobře. Po prvním úseku jsme vedli s mírným náskokem, na druhém úseku jsme předávali druzí, abychom na třetím úseku opět vedli. Ještě po šestém úseku jsme drželi druhé místo s náskokem  na třetí umístění. Před posledním úsekem jsme ještě živili naději na bednu, ale vynikající běžec Příbrami se tři kilometry před cílem dotáhl na Davida, který se snažil chopit jeho tempa, ale kilometr a půl před cílem už bylo toto tempo neakceptovatelné. Krásné čtvrté místo a čas pod 2:38 hod. je příslibem do dalšího roku. Druhé místo bylo vzdálené cca 1min před námi. Tohoto závodu se od dubna zúčastnilo 179 škol z celé ČR. Ve finále pak 21 nejlepších. Všem patří díky. Toto družstvo bylo jedno z nejmladších v celém startovním poli. Obsahovalo jen jednoho maturanta.

O víkendu ostatní naši atleti nezaháleli a úspěšně bodovali na soutěžích.

Poslední skvělé výkony – Karolína Slámová znovu krajský rekord v kladivu dorostenek 7.5. v Novém Městě nad Metují  55,56 a 8.5 na KP jednotlivců v Třebíči 54,80 m. Tam také výborně Tereza Kocandová – 400m za 62,01, Nikola Szkanderová – 100m za 13,59 a Denisa Dvořáčková – výška 151, Matouš Němec – kladivo 45,24 a disk – 43,93.  V žactvu na nominačních závodech na LODM – Nina Šinclová – 300m za 42,50 a Petr Hubáček v oštěpu 40,03. 

V neděli ještě ve Žďáru nad Sázavou v přípravkách Jiří Houdek na skvělém druhém místě.

1.5 byl závod Kolem Poličských hradeb, kde prokázal top formu Daniel Dočkal, který vyhrál v traťovém rekordu. Vítězství pak bral i Petr Hubáček (žactvo),Petr Vitner (dospělý), Jiří Houdek. Druhá místa Karolína Šípková, Adam Jirků. Adéla Horákovská.

4.5. se na našem stadionu uskutečnil Pohár rozhlasu základních škol. Naši atleti vypomohli s organizací. Bez nich by v okrese Žďár tento velký závod neproběhl. Děkujeme

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.