2x stříbro jeden bronz na MČR!!!

200m:Zleva: Matouš Budig, Eduard Kubelík, Armin Ntemo

Ve dnech 19.-20.6.2021 se na Kladně uskutečnilo MČR v atletice juniorů a dorostenců. Našim atletům se velice dařilo. V úporném vedru se soupeřů nezalekli a atakovali ta nejvyšší umístění. Matouš Budig, prvním rokem junior již jistý účastník ME juniorů v Estonsku (15-18.7.2021 ), se nejprve v sobotu postavil na trať 100 m. V rozběhu uvolněně za 10,83 v lehkém protivětru vyhrál svůj běh. Ve finále s přehledem hájil stříbrnou medaili za 10,78. V neděli pak opět svůj rozběh na 200 m vyhrál za 21,62 a ve finále finišoval druhý ve vylepšeném osobním rekordu 21,46. Už podruhé zaběhl “Entry” standard na 200 m pro ME juniorů. Škoda jen, že všechny jeho běhy byly ovlivněny protivětrem. O dalším víkendu ho čeká start mezi dospělými na MČR ve Zlíně 26. – 27.6., kde by v sobotu měl startovat na stometrové trati. Večer poběží juniorská reprezentační štafeta na 4x100m o limit na MS juniorů. V neděli se Matouš pokusí nanovo o vylepšení již tak velmi kvalitního času na 200 m. Všechny jeho běhy jsou k dohledání na streamu.

200m finále

Daniel Dočkal, dorostenec prvním rokem, se blýskl parádním sobotním výkonem na 1500 m. V úporném vedru byl velmi aktivní a ve strhujícím finiši vybojoval bronzovou medaili. V neděli pak na dvojnásobné trati již síly docházely, aby z toho bylo pěkné páté místo. Jeho počínání si všimli reprezentační trenéři a ihned dostal pozvánku na mezistátní utkání dorostenců, které se uskuteční 14.8. v Hodoníně. 

Daniel Dočkal při běhu na 3000m

David Koutník, taktéž prvním rokem junior, se nominoval na MČR do závodu v hodu oštěpem posledním možným závodem minulý týden v Brně. Postupoval ze šestnáctého místa. Na Kladně si počínal výborně a v druhé sérii se 800g oštěp zapíchl na 52,79 a proklouzl do užšího finále ze sedmého místa. Posledním pokusem ho pak ještě jeden závodník přeskočil o pouhý centimetr. Osmé místo a vylepšení rekordu oddílu je milým překvapením. 

Barbora Dostálová si zaházela finále v disku, kde skončila osmá a v soutěži kladivářek se jí nalepila smůla na ručku. Dva pokusy do sítě a třetí o 50 cm nestačil na užší osmičku. 10.místo je solidním vystoupením.

Premiéru v kategorii dorostenek si vyzkoušela Karolína Slámová, která v kladivu nezklamala a zapsala si výkon za 43 metrů a skončila 15.                                          

Všechny fotky jsou k nahlédnutí: MČRKLADNO

Videa z jednotlivých disciplín je možné dohledat na streamech ČAS.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.